Odśnieżanie dachów: informacje  porady    usługi   aktualności  
 Strona główna  •  Nasi ludzie   •   Realizacje   •   Rynki i Klienci  •  Kontakt  •  Praca

 Zadzwoń do nas 22 7619263
 lub napisz e-mail:
info@tech-bud.pl

Już dziś zarejestruj swoją posesję, halę lub magazyn do odśnieżania.
Dla zarejestrowanych odśnieżanie
w pierwszej kolejności i znaczące rabaty.
Podpisujemy umowy z podmiotami gospodarczymi na systematyczne odśnieżanie dachów dużych magazynów, hipermarketów i hal na terenie Radzymina, Marek, Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Wołomina, Warszawy -Targówka i Pragi Północ.
  
Usługi
Krycie nowych budynków
Wymiana dachów
Remont dachów
Drobna naprawa dachów
Konserwacja dachów
Montaż okien i wyłazów
Systemy odwodnień - rynny
Izolacje dachowe
Porady i informacje
Ekspertyzy
Bezpieczeństwo dachu
Pogotowie dachowe
Sprzedaż
Pokrycia dachowe
Akcesoria dachowe
Systemy rynnowe
Doradztwo techniczne
Kontakt

Miejscowości Mazowsza w których odśnieżamy dachy w pierwszej kolejności :
Warszawa Praga Północ, Warszawa  Targówek, Radzymin, Marki, Kobyłka, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Nieporęt, Wyszków, Brok, Ostrów mazowiecka, Łochów, Tłuszcz, Węgrów, Maków Mazowiecki, Różan,  Józefosław, Julianów, Sokołów Podlaski oraz w dziesiątkach mniejszych miejscowości

 

 
Bezpieczne Odśnieżanie dachów. Informacje, porady usługi.
Profesjonalne odśnieżenie dachu zleć naszym fachowcom - dekarzom gwarantującym bezpieczne dla pokrycia dachowego usunięcie zalegającego śniegu i lodu. Pracujemy na terenie Warszawy - Pragi Północ, Pragi Południe, Targówka, Wawra, Białołęki, , Marek, Radzymina, Wołomina, Ząbek, Zielonki, Kobyłki i okolic.
Jeżeli potrzebujesz pilnej usługi odśnieżania zadzwoń do nas
  tel. 22 761 92 63
 

 

   

A-30, Inne niebezpieczeństwo  Usuwanie śniegu i lodu przez osoby   nieposiadające  praktyki dekarskiej  grodzi  poważnymi uszkodzeniami  pokrycia dachu.  
Odśnieżanie dachu zleć  dekarzom z Techbud Andrzej Filipiak

 Aktualności

Znowu o krok od tragedii.

Białystok 2011.01.01
Pod ciężarem zalegającego na dachu śniegu zawaliła się część dachu supermarketu w centrum Białegostoku na ulicy Słonimskiej nieopodal Urzędu Miejskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar, bo
z powodu Nowego Roku sklep był nieczynny.


Według Straży Miejskiej , zniszczona została  co najmniej połowa dachu sklepu  Elementy konstrukcji dachu wpadły do wnętrza sklepu tuż za kasami!!. Teren został zabezpieczony. Na dachu zalegało  około 30-40 centymetrów śniegu.

-----------------------------------

Żynin 2010.12.20

Przed godz 16.00 zawaliła się połowa konstrukcji budynku hurtowni materiałów budowlanych o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Runęła część dachu i dwie ściany zewnętrzne.
Na szczęście nie ma poszkodowanych. Przyczyna katastrofy budowlanej nie jest dokładnie znana. Być może dach nie wytrzymał pod naporem śniegu.
-----------------------------------
 

Kurzędnik 2011.01.02

Na jednej z ferm drobiu w gminie Kurzętnik, pod ciężarem zalegającego śniegu, zawalił się dach kurnika, w którym hodowano indyki. Właściciel oszacował straty na kwotę 300 tysięcy złotych.

Pierwszego dnia Nowego Roku około godziny 18.00 zawalił się dach kurnika, w którym było ponad 2 tysiące indyków. Większości ptaków niestety nie udało się uratować. Według ustaleń  policjantów, eternitowy dach zarwał się pod ciężarem zalegającego śniegu.
_________________________

Są niestety ofiary

Trzebnica 2010.12.20

50-letni mężczyzna zginął
w środę na miejscu, gdy spadł na niego 20-metrowy płat dachu zakładu mięsnego w Trzebnicy (Dolnośląskie). Jedną z przyczyn zawalenia się dachu mógł być zalegający na dachu śnieg.

Według rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w zakładach mięsnych trwa remont i prowadzone prace oraz zalegający na dachu śnieg mogły doprowadzić do naruszenia konstrukcji budynku i zawalenia się fragmentu dachu.

 

   

Posiadamy wiedzę i doświadczenie którego poszukujesz.

 • Doskonale znamy różnego rodzaju konstrukcje dachowe i dlatego wykonując usługę odśnieżania dachów gwarantujemy, że zostanie wykonana w sposób fachowy i bezpieczny dla Twojego dachu.

 • Po odśnieżeniu dachu  możemy bezpłatnie  ocenić jego stan techniczny i ewentualnie za opłatą wykonać drobne naprawy. 

 • Techbud Andrzej Filipiak wykonał  ponad 1200 nowych pokryć dachowych. Łączymy więc doświadczenie i tradycję profesjonalnego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami. Na bieżąco śledzimy wprowadzane w światowym budownictwie najnowocześniejsze pokrycia dachowe, technologię ich montażu i wdrażamy je we własnej działalności. 

 • Informujemy naszych klientów o nowoczesnych technologiach zwiększające bezpieczeństwo dachów w tym pod względem bezpieczeństwa śniegowego.

 • Dokonujemy pomiarów powierzchni dachów i przedstawiamy na życzenie klienta kalkulacje odśnieżania dla wybranych typów pokrycia dachowego. 

 • W swych pracach wykorzystujemy szeroko doświadczenia amerykańskich firm i wyniki badań amerykańskich instytutów badawczych w zakresie bezpieczeństwa dachowego.

  
  
Specjaliści - dekarze z firmy Techbud Andrzej Filipiak  w okresie zimowym świadczą usługę bezpiecznego usuwania śniegu z powierzchni dachów. Odśnieżanie dachów wykonuje doświadczony i wykwalifikowany zespół dekarzy, uprawniony do pracy na wysokości, zabezpieczony wysokiej jakości sprzętem BHP i alpinistycznym zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo pracy. W miejscu prowadzonych prac wyznaczamy i odgradzamy strefy zrzutu śniegu oraz na wniosek właściciela budowli organizujemy jego wywóz.
W zależności od konstrukcji dachu do ośnieżenia używamy odpowiednich narzędzi gwarantujących pełne bezpieczeństwo odśnieżanego pokrycia dachowego.
Praktycznie każdy rodzaj dachu wymaga szczególnej ostrożności w usuwaniu śniegu. Każdy dach jest podatny na zadrapania i uszkodzenia spowodowane nieumiejętnym  usuwaniem śniegu i  niewłaściwymi narzędziami. Dlatego większość dachów odśnieżamy szuflami z gumowymi końcówkami lub stosując specjalne urządzenia do ściągania śniegu zapobiegające uszkodzeniu rynny.

Jakie są  najczęstsze uszkodzenia dachów
spowodowane niefachowym odśnieżaniem?


Czy poddalibyście się operacji wykonywanej przez amatora posiadającego świadectwo zdrowia, fartuch chirurgiczny jedynie umiejącego trzymać skalpel w dłoni, bez znajomości budowy Twojego ciała, ale oferującego operację najtaniej na rynku?

A tak często postępuje się w stosunku do własnego dachu. Skazuje się go na łaskę i niełaskę tanich amatorów ze świadectwem zdrowia, sprzętem alpinistycznym, ale bez wiedzy i doświadczenia dekarskiego. Skutki bywają opłakane, a raczej po pewnym czasie zalane deszczem. Doświadczyły tego na własnej skórze, a raczej własnym dachu, nawet bardzo znane firmy posiadające dachy wielkopowierzchniowe.

Pracownicy sezonowi, studenci, pracownicy na zlecenie bez doświadczenia dekarskiego nie znający się na konstrukcji dachu i pokryć dachowych mogą w czasie odśnieżania stąpając nieumiejętnie po dachu uszkodzić go, zagniatając blachodachówkę, zdrapując szuflami farbę, dziurawiąc i zrywając pokrycia bitumiczne i uszczelnienia dekarskie czy zaginając szuflami do odśnieżania obróbki blacharskie. Stąpanie po nieodśnieżonym dachu bez wcześniejszego sprawdzenia stanu konstrukcji nośnej dachu może spowodować jego zarwanie!  Nieumiejętne zsuwanie i zrzucanie śniegu z dachu może uszkodzić rynny. Unikaj takich fachowców. Nie wystarczy mieć zezwolenie dopuszczające do pracy na wysokościach lub przeszkolenie alpinistyczne. Należy posiadać wiedzę i doświadczenie dekarskie, a także profesjonalne zabezpieczenia BHP. Wypadek na Twoim dachu przysporzy ci z pewnością stresów i poważnych kłopotów prawnych.

Rewelacyjnie tanie odśnieżanie dachu oferowane przez okazjonalne firmy nie z branży dekarskiej, może zakończyć się poważnymi uszkodzeniami pokrycia dachowego np. dziurami, rozdarciami, rozszczelnieniami,  co może spowodować przeciekanie dachu i poważne straty finansowe a także  nierzadko powstanie zobowiązań prawno - ubezpieczeniowych wobec innych podmiotów które budynek zamieszkują lub wynajmują (zalanie mieszkań, zniszczenie drogich urządzeń technicznych). Uszkodzone dachy  a także poddasza i stropy wymagają potem kosztownych kapitalnych remontów.
.

Zatrudnij naszych specjalistów - dekarzy
z wieloletnim doświadczeniem.

 

   
   
     
   
  Pogotowie dachowe
 Awaryjne naprawy
 dachów firma Tech-Bud
  wykonuje w 24 - 72 h.
po zgłoszeniu.
 Operacje wykonujemy od
 poniedziałku do piątku

  Więcej informacji
  o systemie  pomocy

  
  Odśnieżanie dachów a przepisy prawne

Przepisy prawa, odnoszące się do odśnieżania budynków:

USTAWA z dnia 10 maja 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 99, poz. 665) art. 61 pkt 2:

"Art. 61. Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany:
1) utrzymywać i użytkować obiekt zgodnie z zasadami,
o których
        mowa w art. 5 ust. 2;
2) zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska."

Za nieodśnieżenie dachu grożą surowe kary

Gdy  inspektor nadzoru budowlanego stwierdzi, że nieodśnieżony dach grozi zawaleniem budynku, może wydać decyzję zakazującą jego użytkowania

Rozporządzenie nr 2 wojewody mazowieckiego z 29 stycznia 2006 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego z 2006 r. nr 19, poz. 656). zobowiązuje  właścicieli i zarządców obiektów budowlanych do bieżącego usuwania nadmiaru śniegu i lodu zalegającego na obiektach budowlanych, przy czym niedochowanie tego obowiązku będzie  skutkowało nałożeniem kary grzywny wymierzanej w trybie przepisów prawa o wykroczeniach. Za nadmiar śniegu lub lodu w świetle rozporządzenia nr 2 wojewody mazowieckiego jest uznawana sytuacja, w której pokrywa śniegu lub lodu stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia, mienia albo bezpieczeństwa publicznego.
 


Listopad 2010 r.
Szef MSWiA Jerzy Miller wydał polecenie  wojewodom, aby we wszystkich województwach inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzali czy na dachach budynków nie zalega gruba warstwa śniegu.

MSWiA przypomina, że odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 tys. metrów kwadratowych oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu - dodaje MSWiA.

 

  Usuwamy śnieg praktycznie z każdego rodzaju dachu niezależnie od jego spadku. Prowadzimy odśnieżanie dachów magazynowych, hal produkcyjnych, supermarketów, hipermarketów, domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych.
Już dziś zgłoś swój dach pod naszą opiekę. Możemy przyjechać i bezpiecznie wykonać pomiar grubości warstwy zalęgającego śniegu. Odśnieżenie dachu jest powinnością każdego właściciela posesji.
W przypadku katastrofy budowlanej spowodowanej zaniedbaniami w tym nieodśnieżeniem dachu firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłacenia odszkodowania winnym zaniedbania.
Uwaga:
W przypadku potrzeby zagrodzenia całego ciągu pieszego - chodnika dla potrzeb strefy zrzutu śniegu wymagane jest powiadomienie przez właściciela posesji odpowiednio wcześniej Straży Miejskiej.

Obciążenie dachu śniegiem, czyli ile waży śnieg?

 Zmiany klimatyczne spowodowały ocieplenie naszego klimatu i zintensyfikowały opady atmosferyczne.  Gwałtowne zmiany frontów atmosferycznych spowodowały, że występuje zjawisko miejscowych  intensywnych opadów śniegu na przemian z odwilżą i opadami deszczu. Te zjawiska powodują gromadzenie się śniegu i lodu na naszych dachach. Ta częsta zmiana temperatur otoczenia, naprzemienne opady deszczu i śniegu, a także  rozpuszczanie się spodniej warstwy śniegu i ponowne jej zamarzanie powoduje, iż pozornie cienka warstwa śniegu z lodem na spodzie  nabiera bardzo dużej wagi. Nie tylko zmiany zewnętrznej temperatury wywołuje zjawisko topnienia śniegu. Także źle izolowany dach (źle ocieplony) powoduje że ciepło z wnętrza budynku dostaje się bezpośrednio pod poszycie dachu i powoduje rozpuszczenie spodniej warstwy zalegającego śniegu. W czasie większych mrozów  ten mokry częściowo rozpuszczony śnieg  zamarza.

Jedynym rozwiązaniem jest by zapobiec powstawaniu lodu należy systematycznie usuwać świeży śnieg z dachu. 

Średnie pomiary wagi śniegu wykazały, że metr sześcienny śniegu może ważyć około 250 kg (dwieście pięćdziesiąt).

Śnieg mokry wraz z lodem może ważyć do 600 kg. Tak więc warstwa śniegu o grubości około 15 centymetrów będzie ważyć nawet ponad 38 kg na metr kwadratowy. Gdyby na dachu zalegał lód o grubości 1 centymetra  to każdy metr kwadratowy dachu obciążony byłby 10 – cio kilogramowym ciężarem. Warstwa śniegu o grubości 15 centymetrów i warstwa lodu grubości jednego centymetra daje w sumie obciągnie rzędu 50 kilogramów na metr kwadratowy. Łatwo jest policzyć, że dach o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych będzie w sumie obciążony pięcioma tonami (5000 kg). Często te wartości są wielokrotnie  większe, gdy na starą warstwę śniegu i lodu napada nowy śnieg w znacznych ilościach. W niektórych miejscach dachu – załomach, nieckach, za kominem, za lukarnami warstwa śniegu może być o wiele grubsza niż w innych częściach dachu. Te miejscowe przeciążenia są równie groźne.

 Czym grozi tak wielkie obciążenie dachu?

 • Wygięciem krokwi i uszkodzeniami  więźby dachowej i co grozi   rozszczelnieniem obróbek blacharskich (dach zacznie przeciekać)

 • Wygięciem połaci dachowych co grozi zerwaniem nawet połączeń skręcanych i zbijanych na dachu

 • Nadwyrężeniem wiązań krokwi dachowych

 • Pęknięciem krokwi i utratą stabilności więźby dachowej a w konsekwencji zawaleniem dachu

 • Pękaniem murów budynku obciążonego zbyt wielkim ciężarem

 • Pękaniem fundamentów i wieńców

 • Osiadaniem budynku (w tym nierównomiernym osiadaniem w zależności od miejsca obciążenia.

 •  Zsuwający się wielkimi płatami śnieg z lodem może uszkodzić stojące pod domem samochody, niższe dachy przylegające do budynku, osoby przebywające w pobliżu, rynny.

 Warto znać dopuszczalne obciążenie dachu by móc monitorować dopuszczalną ilość śniegu na dachu i w razie potrzeby go usuwać.

Zalecamy jednak jako specjaliści by zawczasu usuwać jeszcze puszysty śnieg zanim zacznie topnieć. Usuwanie zlodowaciałego śniegu lub lodu przez niefachowców może spowodować uszkodzenie pokrycia dachowego, uszkodzenie obiektów w miejscu jego zrzutu, zarwanie się dachu pod ciężarem śniegu i osoby oczyszczającej dach. Częste są poważne wypadki w tym także  śmiertelne gdy na ośnieżony lub oblodzony dach wchodzą osoby nieprzygotowane bez specjalnego sprzętu asekuracyjnego BHP i alpinistycznego.