Systemy dachowe:  informacje  porady    usługi   sprzedaż
Strona główna  •  Nasi ludzie   •   Realizacje   •  Dekarze Warszawa Mazowieckie  •  Rynki i Klienci  •  Kontakt  •  Praca   •  Ceny i kosztorysy
Usługi
Krycie nowych budynków
Wymiana dachów
Remont dachów
Drobna naprawa dachów
Konserwacja dachów
Montaż okien i wyłazów
Systemy odwodnień
Izolacje dachowe
Porady i informacje
Bezpieczeństwo dachu
Pogotowie dachowe
Sprzedaż
Pokrycia dachowe
Akcesoria dachowe
Systemy rynnowe
Doradztwo techniczne
Kontakt

Bezpieczeństwo dachów.

Bezpieczny dach to bezpieczny Twój dobytek. 
Budujemy bezpieczniejsze dachy bardziej odporne na huragany.

      
   Konsultacje
  Jeżeli chcesz mieć bezpieczny dach  jeżeli potrzebujesz pilnej   odpowiedzi na  pytanie   zadzwoń do mnie  
tel. 22 761 92 63
 
 tel. / faks: 22 761 92 54
 
 lub napisz e-mail:  info@tech-bud.pl
 Dzięki wymianie doświadczeń z firmami amerykańskimi,
 które realizują  krycie dachów  i remonty  dachów na
 obszarach nawiedzanych przez huragany   wykonujemy
 krycie dachów odporniejsze na  bardzo silne wiatry i ulewy.
 
  Pomiary i wyceny
 
Bezpłatny pomiar powierzchni dachu
i wycena.
Specjaliści Techbud wykonają bezpłatny pomiar powierzchni   dachu i przedstawią szczegółową  kalkulację kosztów, gwarantując do czasu zakończenia inwestycji stałą cenę usługi.
 
Ulewy, huragany, trąby powietrzne, przeciążenie śniegiem i inne zjawiska atmosferyczne mogą spowodować uszkodzenia dachu lub całkowite jego zerwanie co pociąga za sobą olbrzymie straty materialne i finansowe.
Katastrofa budowlana
w postaci uszkodzenia dachu może zakłócić  działalność właściciela  lub najemcy, spowodować uszkodzenia wnętrza budynku lub jego wyposażenia. Duże straty finansowe to także  nierzadko powstanie zobowiązań prawno - ubezpieczeniowych wobec innych podmiotów które budynek zamieszkują lub wynajmują.

Remont, wymiana lub krycie nowego dachu jest okazją do wzmocnienia konstrukcji poszycia dachu, więźby dachowej i innych elementów dachu.

Techbud Andrzej Filipiak stosuje technologie krycia dachów radykalnie zmniejszające niebezpieczeństwo uszkodzenia dachu na skutek silnych wiatrów.  Chcesz mieć bezpieczny dach? Zadzwoń do Techbud 22 761 92 63. Udzielimy wyczerpujących informacji lub przyjedziemy i bezpłatnie pomierzymy dachy przeznaczone do krycia lub wymiany, a także  doradzimy jak pokryć dach tak aby zwiększyć jego bezpieczeństwo.
 
  
      
29.07.2012 r.

Z ostatniej chwili:
Burze przeszły nad Mazowszem. W powiecie wołomińskim uszkodzonych jest 11 dachów, w tym aż  dziewięć na budynkach mieszkalnych.W powiecie siedleckim  wiatr uszkodził pięć dachów, a w powiecie przasnyskim - 11 budynków, w tym dach na szkole i kościele. W powiecie wołomińskim najbardziej ucierpiała gmina Dąbrówka, a w niej miejscowość Lasków.

W sumie na Mazowszu zostało uszkodzonych 27 dachów - 16 to budynki mieszkalne.
W województwie lubelskim w czasie dzisiejszej burzy 18 dachów zostało zerwanych lub uszkodzonych. Huragan uszkodził dachy i powalił drzewa  w powiecie janowskim, lubelskim i lubartowskim. Uszkodzonych jest 15 budynków. Huragany uszkodziły dachy także w  powiatach: siemiatyckim, wysokomazowieckim, zambrowskim, grajewskim, łomżyńskim
i monieckim. W rejonie kujawsko-pomorskim  wichura zerwała dachy na trzech domach,
a także zniszczyła pięć budynków gospodarczych.

A-30, Inne niebezpieczeństwo Usuwanie śniegu i lodu przez osoby nieposiadające  praktyki dekarskiej  grodzi  poważnymi uszkodzeniami pokrycia dachu
Zleć usługę dekarzom z Techbud Andrzej Filipiak
Więcej informacji o odśnieżaniu dachów

  Dlaczego Techbud
Firma TechBud Andrzeja Filipiaka wykonała łącznie ponad 2 300 000 m2 powierzchni dachowej zdobywając olbrzymie doświadczenie w zakresie konstrukcji, montażu i eksploatacji dachów. Korzystamy także z doświadczeń firm amerykańskich i kanadyjskich ponieważ pokrywają dachy w rejonach w których panują ekstremalne warunki klimatyczne i pogodowe. Stosujemy technologie opracowane specjalnie pod kątem zwiększenia  bezpieczeństwa dachu przed skutkami silnych wiatrów, nawałnic deszczowych, zsuwającego się śniegu i lodu.

Krycie dachów - podbitka metalowa wzmacniajaca bezpieczeństwo dachu
Dla zabezpieczenia przed  przedmuchami wiatru od dołu okapu i podrywaniem połaci dachu najlepiej zastosować metalową podbitkę. 

Krycie dachów - wzmacnianie więźby dachowej
Oprócz tradycyjnych połączeń ciesielskich można zastosować dodatkowe  połączenia
w postaci stalowych łączników opasujących więźbę dachu..

Krycie dachów - nowoczesne gwoździe wmacniające połączenia
Zamiast tradycyjnych gwoździ do łączenia łat z odeskowaniem możemy zastosować nowoczesne bardzo wytrzymałe gwoździe walcowane odporne na wyrwanie, specjalne wkręty i inne zamocowania. Bariery przeciw ześlizgiwaniu się
z dachu  śniegu i lodu
  
Huragany w Polsce zerwały w 2008 roku 770 dachów, a
w 2009 roku ponad 950
.

W 2009 roku prawie 62% katastrof budowlanych spowodowanych było przez trąby powietrzne i huragany*.

W marcu 2008 nad Europą, przeszedł Orkan Emma.  Wiatr zerwał ponad 200 dachów.

W sierpniu 2008 w połowie miesiąca nad woj. opolskim, w rejonie Strzelec Opolskich, przeszła najsilniejsza od kilkudziesięciu lat trąba powietrzna na terenie Polski. Wiatr łamał drzewa,  zrywał dachy, a nawet przewalał  ściany budynków wykonane z cegieł. . Rozwijająca się  burza, z której zeszła trąba powietrzna  w rejonie Częstochowy uszkodziła dziesiątki budynków i zerwała dachy. Huragan w województwie łódzkim największych spustoszeń dokonał w rejonie Radomska. , gdzie dalej siał spustoszenie, m.in. okolice Radomska. W sumie huragan i trąby  uszkodziły lub zniszczyły ponad 770 budynków. Wiatr w wirze trąby mógł osiągać prędkość nawet do  300km/h. W kolejnych dniach sierpnia  trąby pojawiły się na Podlasiu i Mazowszu.

* Oficjalne dane Głównego Urzędu Nadzoru budowlanego.

 
  
  Poniżej przykłady wzmocnienia połączeń więźby dachowej. Sposoby wzmocnienia zależą od konstrukcji dachu i zakresu robót dekarskich.        
  Krycie dcahów - wzmocnienia więźby dachowejKrycie dachów - wzmocnienie więźby    
  krycie dachów - połączenia wzmacniające

Mocowanie podbitki - newralgicznego punktu dachu ma istotne znaczenie dla jego bezpieczeństwa.

  Krycie dachów - problemy z typowymi gwoździami
Rozwiązanie problemu:

na życzenie klienta stosujemy
dodatkowe specjalne gwoździe lub wkręty wzmacniające połączenie odeskowania z więźbą dachową.